Palet İmalatı
 
0 262 335 15 49
Hizmet vermek için hazırız
 
Talep Formu
Makine Üretim talepleriniz için
 
Foto Galeri
Daha Fazlası için tıklayınız
 

Metal paletler genellikle, fazla yüklemelerde, uzun süreli ve kuru depolamalarda yani güçlü ve ağır yükler için kullanılır. Daha fazla askeri mühimmat için kullanılır. Palette kullanılan malzemeler; karbon çelik, paslanmaz çelik ve aluminyum içerir.

Bunlardan karbon çeliği en düşük maliyete ve en yüksek dayanıklılığa sahiptir. Paslanmaz çelik ise boya kaplama gerektirmez ve daha temiz ortamlarda tercih edilebilir. 

Alüminyum daha hafif bir ağırlığa sahip olsa da çelik kadar dayanıklılığı bulunmamaktadır. Karbon Çeliği ahşapa göre daha pahalıdır, ancak daha dayanıklıdır. Kısa vadeli düşünülünürse ahşap palet daha düşük maliyettedir.

Metal paletin maliyeti daha ilk başta daha yüksek gelse de; dayanıklılığı ve geri dönüşülebilir özelliği baz alındığında ahşapa göre daha avantajlıdır. Metal paletin dej avantajları ise başlangıç maliyeti olarak daha yüksek olması ve ağır olmasıdır.

Metal paletler günümüzde giderek artan rekabet koşulları ile daha ince bir malzeme yapısına da sahip olmaktadır. Metal paletlerde alüminyum kullanımının öne çıktığı durumlar; otomotiv sanayi, ilaç, çim traktör, motosiklet ve lastik sektörleri olarak düşünülünebilir. Alüminyum veya çelik paletin, ahşap palete göre daha dayanıklı olması nedeniyle uzun vadeli hava ve deniz taşımacılığında sıkça kullanılmaktadır.

 

 
Hızlı İletişim
Adres : Sanayi Mah. İzmit San Sit. 8.Cadde 6. Blok No.11 İzmit KOCAELİ
Telefon : 0 262 335 15 49 (pbx)
E-mail : info@artemakina.com.tr
 
Referanslarımızdan
 
Arte Makina
Takip Edin
Anasayfa İletişim
ARTE Makina © 2014